• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільні новини

«Дай, Андрію, знати, яку долю ждати»

13 грудня православні християни відзначають свято на честь святого апостола Андрія Первозванного. Водночас день Андрія був в народі великим зимовим молодіжним святом. На Андрія дівчата зазвичай ворожили.

Учні 10 класу та представники школи учнівського самоврядування "Престиж"з фрагментом культурного дійства прошли по класах школи. Діти з радістю брали учать у кусанні Калети.

/Files/images/DSC_0006.JPG

/Files/images/DSC_0027.JPG

/Files/images/DSC_0189.JPG

/Files/images/DSC_0040.JPG

Подвійне свято було у Андрійків школи, які з цікавістю розглядали сувеніри, подаровані головою Старокостянтинівської районної адміністраці Олександром Олексійовичем Островським.

/Files/images/P3130152.JPG/Files/images/P3130107.JPG

09.12.2013 року
Привітання зі святом Катерини




Очі Катрусь у нашой школі світилися радістю від подарунків голови Старокостянтинівської районної державної адміністрації Олександра Олексійовича Островського.

/Files/images/P3110093.JPG/Files/images/P3110097.JPG

Сьомого грудня – день святої великомученицi Катерини. З цього дня у природi зазвичай починалися лютi морози. В народi казали: ”Як Катерина по воді, то Різдво по льоді”; “Якщо на Катерину холодно — то буде голодно”. Свято Катерини було найбільшим і найзнаменнішим серед численних жіночих свят українців.

Давним-давно в наших предків то було свято Долі з молодіжними обрядодiйствами та забавами, але з поширенням християнства на нього наклалося свято Катерини, яка вважається заступницею шлюбу та наречених.

Пiд Катерину та на Андрiя гадають на коханих. Дiвки ворожать про свою долю, навіть парубки загадують на майбутнiх жiнок. Свято Катерини можна вважати найбільшим і найзнаменнішим серед численних жіночих свят. Сподіваючись на допомогу святої Катерини, жіноцтво просило її про щасливий шлюб, злагоду в сім’ї.

В самий же день свята дівчата ворожили і закликали долю. Вранці, до схід сонця, дівчина йшла в садок і зрізала гілочку вишні. В хаті ту гілочку ставила у пляшку з водою і чекала на свята Маланки. Якщо до Маланки вишня розів’ється і зацвіте — добрий знак, то й доля дівоча цвісти буде. Засохне гілочка без цвіту — кепська ознака.

Увечері дівчата сходилися до однієї хати і варили спільну вечерю — борщ і кашу. Приходили хлопці – починалися розваги. Після опівночі, перед тим, як заспівають перші півні, дівчата брали миску з вечерею, обгортали її новим рушником і йшли “закликати долю”. Кожна з дівчат вилазила по черзі на ворота, тримаючи в руках вечерю, і тричі гукала: “Доле, доле, йди до мене вечеряти!”

Якщо в цей час заспіває півень, “доля обізвалась”, якщо ж ні – то “Доля оглухла, не чує мого голосу”. Журиться дівчина й проклинає долю: “Щоб ти зозулі не чула, блуднице моя!” Гірше, коли зірка з неба впаде — погасне доля.

Хоч Катерини вважається більше жіночим святом, святом саме жіночої долі, але й парубки на нього зважали. Напередодні Катерини вони постили, щоб Бог послав їм добру і гарну жінку.


04.12.2013 року
Відкритий урок присвячений Дню Збройних Сил України. Гість - старший лейтенант Паламарчук Віктор Миколайович

/Files/images/DSC_0314.JPG

/Files/images/DSC_0329.JPG

/Files/images/DSC_0312.JPG

/Files/images/DSC_0345.JPG/Files/images/DSC_0318.JPG

22 листопада 2013 року участь у мітингу та покладанню вінків до Хреста Пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 років


/Files/images/IMG_1127.JPG

/Files/images/IMG_1122.JPG



Відкриття нового навчально-творчого сезону в шкільному братстві за інтересами «Оранта»

16 вересня 2013 року у нашій школі був особливий день: відбулося свято – «Посвята у гуртківці». На свято завітали вчителі музичної школи, директор дитячої художньої школи народного декоративно-прикладного мистецтва, голова батьківського комітету, дирекція школи, вчителі, учні.

Учні, чиї таланти розквітли в різноманітних гуртах, познайомили усіх зі своєю творчістю.

Гуртківці підготували виставку, на якій представили свої роботи «Конструювання повітряних зміїв», «Художня обробка деревини», «Початково-технічне моделювання», «Самчиківський розпис», «Килимарство», «Писанкарство». Веселий настрій дарували хореографічний та вокальний гурти. Своїми досягненнями поділився спортивний гурт «Оліпм».

Благословила кожного учня на пізнання нового, на перемоги і досягнення – стародавня українська богиня, хранителька нашої земля – Оранта і ненька школа – Берегиня.

/Files/images/DSC_0784.JPG/Files/images/DSC_0766.JPG/Files/images/DSC_0755.JPG/Files/images/DSC_0743.JPG/Files/images/DSC_0734.JPG/Files/images/DSC_0736.JPG/Files/images/DSC_0722.JPG/Files/images/DSC_0719.JPG/Files/images/DSC_0705.JPG /Files/images/DSC_0702.JPG/Files/images/DSC_0703.JPG/Files/images/DSC_0701.JPG/Files/images/DSC_0700.JPG/Files/images/DSC_0699 - копия.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 571

Коментарi